معرفی بازی GO

بازی “گو” در “گوگل”

بازی گو یکی از بازی‌های اصیل چینی است و به قرن چهارم پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد. در آن زمان داشتن چهار هنر پیش‌نیاز برای ورود به جمع حکومتی‌های چین بود که یکی از این هنرها همین بازی Go است. در نگاه اول فضای بازی گو بسیار ساده می‌رسد و محاصره مهره‌های سفید و سیاه توسط همدیگر چندان پیچیده به نظر نمی‌رسد. ام این بازی جزو بازی‌هایی است که اگر توسط دو فرد استراتژیست انجام گیرد بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود.

گو از ساده ترین اجزای ممکن که شامل یک صفحه خانه خانه، و مهره‌های دایره‌ای سیاه و سفید می‌شود تشکیل می‌شود و از ساده‌ترین قوانین تبعیت می‌کند. برخلاف شطرنج که مهره‌ها در جریان بازی حذف می‌شوند، بازی گو با یک صفحه خالی شروع شده و مهره‌ها در جریان بازی به صفحه اضافه می‌شوند و بازی را در صفحه شکل می‌دهد. این اجزا ساده و قوانین آسان، باعث بوجود آمدن پیچیده‌ترین حالت‌های تصمیم‌گیری می‌شود. این پیچیدگی شرایط بازی باعث شده است که ساخت نسخه برنامه‌نویسی شده برای کامپیوتر با پیچیدگی‌های فراوان روبرو باشد.

اگرچه در جامعه آمریکا و کشورهای اروپایی بازی گو به اندازه شطرنج محبوب نیست، اما در شرق آسیا این بازی محبوب‌ترین و شناخته‌شده ترین بازی به شمار می‌رود. بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن فعال، روزنامه‌ها و مجلات تخصصی Go و برنامه‌های تلویزیونی ۲۴ ساعته مخصوص پوشش بازی‌های Go همگی نشان‌دهنده اهمیت این بازی برای جامعه شرق آسیاست و استفاده از اصطلاحات بازی Go در محاورات ایشان بسیار رایج است.

از شما دعوت می‌کنیم این بازی هیجان انگیز و آموزنده را در کافه بوداپست 1932 با بازیکن‌های جدی انجام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *